Свердловини на термальні води

назад
24.08.2011

Свердловини на термальні води

Термальні води – грандіозні джерела енергії. Вони ніби виносять на поверхню глибинне тепло землі, запаси якого практично невичерпні. Вони можуть опалювати будинки, давати теплову енергію електростанціям, забезпечувати теплом парники, нарешті, поставляти гарячу побутову і технічну воду.

Геотермальна свердловина – унікальне рішення проблеми опалення та гарячого водопостачання готелів, медичних закладів, будинків відпочинку, туристичних баз, торгових і виробничих приміщень будь-якого масштабу.

Система опалення та гарячого водопостачання на основі свердловини на гарячі термальні води – це сучасне альтернативне опалення з 80% економією і з терміном експлуатації до 50 років.

ТОВ “Українська бурова компанія “Аквасфера” виконує повний комплекс робіт з буріння та облаштування геотермальних свердловин до 2500 м завглибшки, а також, прокладку водопроводу і монтаж автономних систем опалення (обладнання свердловин для використання на ТЕЦ або під теплові насоси). Глибина свердловин залежить від глибини залягання гарячих термальних вод в конкретній місцевості (в Україну від 600 м).

Переваги споруди геотермальної свердловини:

 • Термін експлуатації геотермальної свердловини до 50 років
 • Свердловина працює в повністю автономному режимі: система автоматики забезпечує безперебійну подачу води в необхідній кількості
 • Геотермальна свердловина не залежить від централізованих систем опалення та водопостачання: це означає, що свердловину можна пробурити в “чистому полі”, в горах, тобто де завгодно. Останнім часом такі свердловини дуже популярні в Карпатах: медичні центри в лісі в горах, санаторії, лижні бази і курорти, розташовані поза великих населених пунктів. Тим більше, що саме в Карпатах, термальні води зустрічаються навіть на глибині 600 м
 • 80% економії на опалення та гаряче водопостачання: в залежності від глибини і місцевості термальна вода прогрівається від 60 до 80 ° С, таким чином, в систему опалення подається вже гаряча вода. Електроенергія витрачається тільки на роботу насоса в свердловині
 • Можливість використання існуючих систем опалення і водопостачання приміщень: вода може закачуватиметься в старі водопровідні розводки
 • УБК “Аквасфера” має можливість бурити геотермальні свердловини з дебітом до 350 кубів на годину: одна така свердловина може забезпечити теплом цілий санаторій або великий готель. Також, до однієї свердловині можна підключити декілька споживачів
 • Термальна вода має лікувальні властивості: це особливо зацікавить санаторії, spa-салони та установи медичного характеру. Крім опалення термальна вода може використовуватися в лікувальних цілях.

По суті, геотермальна свердловина – це глибока високодебітна свердловина. Буріння глибоких свердловин здійснюється виключно обертальним способом і підрозділяється на роторне, турбінне і буріння електробурами. Обертальне буріння без відбору керна застосовується в УБК “Аквасфера” при бурінні гідротермальних свердловин, оскільки такий спосіб дозволяє бурити в породах будь-якої твердості від першої до сьомої категорії за буримости при відносно високих швидкостях поглиблення свердловин.

Складність конструкції геотермальної свердловини визначаться глибиною буріння і геологічними умовами конкретної місцевості. Обсадні колони при кріпленні глибоких свердловин складаються з окремих секцій, які відрізняються один від одного групою міцності сталей і товщиною стінок. Труби для секцій підбирають, виходячи з розрахунку на міцність. Такі свердловини буряться спочатку великим діаметром, а кількість колон залежить від геології.

В геотермальних свердловинах особливого значення набуває правильне цементування верхніх водоносних горизонтів. При неякісному цементуванні холодна вода з верхніх водоносів буде стікати по стінці свердловини і знижувати температуру термальних вод. Тим більше якщо вода використовується ще й в оздоровчих цілях.

УБК “Аквасфера” виконує повний комплекс робіт по будівництву систем опалення та гарячого водопостачання на основі геотермальних свердловин:

 • проектування свердловини
 • буріння геотермальної свердловини
 • облаштування геотермальної свердловини (монтаж насоса, будівництво насосних станцій першого та другого підйому)
 • прокладка водопроводу
 • монтаж системи опалення
 • облаштування зони санітарної охорони
 • подальше сервісне обслуговування

Геотермальна енергія

Ви можете отримати розрахунок Вашої свердловини, заповнивши форму «Замовити розрахунок робіт» або зателефонувавши за телефонами вказаними нижче.

Замовити розрахунок робіт
Ціни
Дисконтна картка клієнта
Сервісне обслуговування
Акції
Підписка на
розсилку
Звоніть:

(096) 917 27 57
(050) 956 19 01