Послуги

Водопровід і каналізація

Українська бурова компанія “Аквасфера” виконує прокладання водопроводу, водопровідних і каналізаційних мереж будь-якої складності. Повний комплекс робіт з прокладання водопроводу та каналізаційних мереж:

 • розробка та затвердження проекту на водопровідні або каналізаційні мережі (якщо необхідно)
 • розрахунок необхідних витрат
 • прокладка водопроводу або каналізації
 • облаштування території після прокладки водоводів

Водопровід є невід’ємною частиною системи водопостачання і призначений для транспортування води від вододжерела до об’єкта водопостачання. Зазвичай роботи з розробки і проектування водопроводів проводяться спільно з проектуванням свердловин під ці магістралі. В залежності від об’єкта водопостачання визначається тип водопроводу (на господарсько-питні, технічні потреби або на пожежогасіння), матеріали та протяжність.

Водоводи і каналізаційні мережі в залежності від призначення можна розділити на:

 • напірні
 • самопливні
 • комбіновані

У напірних водоводах подача води здійснюється насосом, а в самопливних – самопливом під дією сил тяжіння. Напірні водопроводи використовуються при подачі води з свердловин, а самопливні частише в каналізаційних мережах. Комбінований водовід складається з напірних і самопливних водоводів.

Тип водоводу вибирають в залежності від типу вододжерела, віддаленості його від об’єкта водопостачання, топографічних умов і витрати води, що транспортується.

Напірний і самопливний водоводи працюють повним перерізом, самопливно-безнапірний – неповним.

Водоводи є відповідальними елементами в системі, до них застосовуються дві основні вимоги: економічність і надійність подачі води.

Водопровідні мережі поділяються на:

 • зовнішні
 • внутрішні

Зовнішній водопровід складається з магістралі і розподільних ліній. Кожна частина виконує свої функціональні задачі. Магістральні лінії призначені для транспортування транзитної води в межах об’єктів водопостачання. Розподільні лінії здійснюють транспортування води від магістралей до споживача.

Зовнішні водопровідні мережі, в свою чергу, можна розділити на:

 • тупикові;
 • кільцеві;
 • комбіновані

У тупиковій мережі вода рухається в одному напрямку: від джерела до споживача. Щодо інших варіантів водопровідних мереж, тупикова мережа найбільш ненадійна щодо безперебійної подачи води. Від головної магістралі йдуть тупикові відгалуження до кінцевого споживача, тому якщо на одній ділянці водопроводу відбувається аварія, наступні за ним дільники не будуть забезпечені водою.

Всі відгалуження кільцевої мережі з’єднані між собою і замкнуті.

Кільцева і комбінована схеми мереж водопостачання надійніші в експлуатації та ремонті. Вода в мережах постійно циркулює, аварійні ділянки ремонтуються без припинення подачі води іншим споживачам. Завдяки цим перевагам в даний час найбільше застосування отримали кільцеві водопровідні мережі.

Для влаштування зовнішніх трубопроводів водопостачання застосовують чавунні труби, залізобетонні (з попередньо напруженого залізобетону), азбестоцементні, сталеві і пластмасові. Для подачі питної води використовуються сертифіковані для цих цілей матеріали, оскільки труби не повинні насичувати воду додатковими домішками. У каналізаційних мережах має значення тільки міцність і довговічність використовуваних труб.

Для розрахунку витрат на необхідний Вам трубопровід, можете зателефонувати за телефонами вказаними нижче або заповнити форму “Замовити розрахунок робіт”.

Замовити розрахунок робіт
Ціни
Дисконтна картка клієнта
Сервісне обслуговування
Акції
Підписка на
розсилку
Звоніть:

(096) 917 27 57
(050) 956 19 01