О скважинах

назад
14.04.2012

Водозабори підземних вод

Водозабори підземних вод складаються як з окремих споруд (каптажних) для отримання підземних вод, так і з їх системи (водозаборів); одну каптажну споруду також можна назвати водозабором. Існують наступні типи каптажних споруд та водозаборів.

Каптажні споруди для прийому води з висхідних і низхідних джерел (ключів, джерел). В залежності від умов виходу на поверхню землі з водоносного горизонту каптажі можуть мати різну конструкцію: у вигляді дренажних труб зі збірним колодязем і камерою, однієї каптажної камери, а іноді у вигляді шахти з відвідної трубою. Такі споруди в наш час зустрічаються порівняно рідко. Найважливіше – розташувати каптажні споруди до виходу на поверхню землі, щоб попередити забруднення підземних вод.

Горизонтальні водозабори у вигляді дренажних труб і галерей, які застосовуються для захоплення грунтових вод, укладають у вириті канави і розташовують на глибині зазвичай не більше 5-8 м. З горизонтальних водозаборів вода надходить у збірний колодязь (камеру).

Горизонтальні променеві водозабори бурять з центральної шахти-камери і частіше застосовують для захоплення грунтових вод, а останнім часом – і для захоплення напірних вод. Споруджуються вони, як правило, на глибині до 10-30 м і більше.

Горизонтальні водозабори у вигляді штолень і кярізов (на глибинах до 20 м і більше). Вони являють собою древній спосіб каптажу підземних вод. В даний час кяризи не споруджуються, але раніше виконані експлуатуються та ремонтуються.

Шахтні колодязі використовують частіше при невеликих обсягах споживання і глибині залягання підземних вод до 20-30 м.

Для захоплення підземних вод споруджують свердловини різних конструкцій: одиночні для невеликих потреб, декілька або навіть безліч свердловин, які об’єднують в систему водозаборів сумарною продуктивністю до декількох сотень і навіть тисяч кубометрів на секунду. Водозабори з свердловин застосовують при захопленні як грунтових, так і артезіанських підземних вод.

Груповими підземними водозаборами називаються кілька водозабірних споруд, які працюють одночасно і взаємодіють в процесі роботи або можуть взаємодіяти при певному режимі роботи.

Поодинокими підземними водозаборами називаються одиночні свердловини і групи свердловин, що знаходяться поза межами радіуса впливу і не взаємодіють або розташовані хоча і на близькій відстані, але працюють по черзі.

Замовити розрахунок робіт
Ціни
Дисконтна картка клієнта
Сервісне обслуговування
Акції
Підписка на
розсилку
Звоніть:

(096) 917 27 57
(050) 956 19 01